DPG PRP

DPG PRP

DPG PRP

Estetik PRP – Ortapedi PRP – Dental PRP – Saç PRP Tedavileri için

  • Türkiye Distibütörü olduğumuz, DPG PRP Kitleri, Dermoaroma Firması’nın İtalya’daki tesislerinde üretilmektedir.
  • Avrupa ve Ortadoğu pazar lideri olan DPG PRP Kitleri, 50’den fazla ülkede satışa sunulmaktadır.
  • DPG PRP Kitleri, Napoli Üniversitesi Malzeme Mühendisliği ile ortak ARGE çalışması neticesinde geliştirilmiş, tedaviye yönelik çözümler sunan özel trombosit konsantre sistemleridir.
  • Firmanın patentli, özel olarak geliştirmiş olduğu, alkil akrilat krospolimer bazlı ayrıştırıcı jeli (inert separator jel) sayesinde trombosit eldesi açısından verimlilik % 95 -96 oranındadır.
  • Gerçek Bir PRP Tedavisi Ancak Gerçek Bir PRP Kiti İle Mümkündür.
  • Basit filtreler ya da silikon bazlı ayrıştırıcı jeller kullanılan plazma ayrıştırma sistemleri, in vitro analiz tüpleri, boş cam tüpler, sadece sitrat içeren cam tüplerden oluşan sistemler ya da sadece plastik enjektörlerden oluşan sistemler; güvenli ve etkili platelet konsantresi eldesine uygun değildir. Bu sistemlerin, sağlık açısından oldukça fazla risk teşkil etmesinin yanı sıra etkili bir PRP tedavisi sunması mümkün değildir. PRP Sistemleri ile karıştırılmamalıdır; bu tip sistemlerde trombosit verimliliği son derece düşüktür, ayrıca biyouyumluluk – toksisite analizleri ve klinik çalışmaları mevcut değildir. Gerçek bir PRP tedavisi için trombosit konsantre sistem sertifikasına sahip, büyüme faktör konsantrasyonları klinik çalışmalar ile kanıtlanmış Gerçek Bir PRP Sistemi kullanımı ön şarttır.
  • Başarılı PRP tedavi sonuçları için platelet konsantrasyonu kadar, plateletlerin yapsının bozulmaması da son derece önemlidir. O nedenle tam otolog ve tek santrifüj ile plateletlerin yapısı bozunmadan, saf (lökosit, eritrosit ve antikoagülan içermeyen) ve yüksek verimliliğe sahip platelet konsantresi elde edilmesine imkan sunan, trombosit verimliliği % 85 ‘in üzerinde olan yeni nesil PRP Sistemleri kullanılmalıdır.
  • DPG PRP Kitleri ‘nde elde edilen plazmanın platelet yoğunluğunun, normal kandaki platelet yoğunluğundan 6 kat daha fazla olduğu klinik çalışmalarca kanıtlanmıştır.
  • Dermoaroma PRP Kitleri ile yapılan tedavilerde, sunmuş olduğu yüksek platelet yoğunluğu ve platelet kalitesi sayesinde seansta genellikle tek kit kullanımı yeterli olmaktadır. Tedavi etkileri net olarak 2. Hafta sonunda gözlemlenirken, 2. Ay sonunda oldukça belirgin hale gelmektedir. İyileşme süreci 6. Aya kadar devam etmektedir. Hastanın ihtiyacına bağlı olarak DPG PRP Kitleri ile 2-4 seans uygulama idealdir. Tedavi sonrası, 4- 6 ayda bir devam seansları önerilir.
  • Hyaluronik Asit, Kalsiyum Klorür, Kalsiyum Klorür + Batroksobin, Biotin + Batroksobin, Sint – OSS (Sentetik Kemik Tozu) takviyeli özel DPG PRP tedavi kitleri mevcuttur.
Başa dön
Whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?