Voloma Fillers

Voloma Fillers

Hidroksiapatit CaHA Bazlı Dermal Dolgu

Volama, CaHA bazlı dermal dolgu tedavileri yüzde çukur bölgelerde hacim artışı sağlayan, buruna form kazandırarak yeniden şekillendiren, yanakları şekillendirirken lifting etkisi yaratan, çene hattını şekillendiren, ağız ve çene çevresindeki marionette çizgilerini düzleştiren ve daha pek çok fayda sağlayan bir tedavi yöntemidir. Volama kalsiyum hidroksiapatit dolgu, likit yüz germe uygulamalarında uzun süreli devam eden estetik sonuçlar sunmaktadır. Kalsiyum Hidroksiapatit bazlı dermal dolgu insan metabolizmasına uygun mineral bileşenler ile aynı olmasından dolayı vücut tarafından metabolik süreçte kolayca emilmektedir. Böylelikle Hidroksiapatit dolgu yüz yapılandırıcı ve rejeneratif etkileri ile uygulandığı bölgedeki dokulara kısa sürede nem vererek, cildin canlılığını ve parlaklığını arttırmaktadır. Volama fillers dermal dolgular yanak, çene, yüz ve ağız kenarındaki aksaklıkları düzelterek bu bölgelere hacim kazandırmasının yanında el üstü rejuvenasyonu içinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Voloma ‘nın eşsiz performans özellikleri, üstün teknolojisi, özel kalsiyum hidroksiapatit (CaHA) ve özel jel taşıyıcımızdan kaynaklanmaktadır.

CaHA, bileşim olarak insan kemiğinde ve dişinde bulunan mineral bileşen ile aynıdır ve normal metabolik süreç neticesinde vücut tarafından emilmektedir. Voloma etkisi uzun süre devam eden estetik sonuçlar sunar, ancak sonuçlar geri dönüşümlüdür çünkü CaHA zamanla metabolize olur. Voloma eşsiz özellikleri ve özgün bileşimi sayesinde yüksek düzeyde hasta memnuniyeti sunar. Daha verimli ve daha iyi bir çalışma aralığı sunmak adına Voloma 1,5cc ve 0.8cc olarak iki farklı formda hazırlanmıştır. Voloma nın Hyaluronik Asit katkılı formları da sunulmaktadır; ürüne volüm arttırıcı, yüz yapılandırıcı ve rejeneratif etkilerin yanı dokuya nem verme, cildin canlılığını ve parlaklığını arttırıcı özellikler kazandırılmıştır.

TATMİN EDİCİ SONUÇLAR VE GÜVENİLİRLİK

Voloma anında tatmin edici estetik sonuçlar sunmak üzere tasarlanmıştır. Tek bir şırıngayla önemli düzeyde estetik düzelme sağlar, yüksek düzeyde hasta memnuniyeti sunar. Derin dermis ve subdermise uygulanan diğer Hyaluronik Asit ve Kollajen bazlı dolgularla karşılaştırıldığında; CaHA bazlı Voloma nın, özellikle nazolabial kıvrımlarda oldukça az ürün ile son derece başarılı sonuçlar sunması onu bir adım öteye taşımaktadır. CaHA bazlı dolgularda, az ürün ile yüksek verim alınması ve sonuçların uzun vadeli olması en önemli avantajdır.

Voloma az ürün kullanımı ile mükemmel sonuçlar sunar.
Voloma Sınıf III tıbbi cihazdır. Kullanımı son derece güvenlidir.
% 100 Biyouyumludur. 12-18 ay içerisinde doku içerisinde tamamen çözünür.
Alerji Tesjine gerek duyulmamaktadır.

TATMİN EDİCİ SONUÇLAR VE GÜVENİLİRLİK

Ortalama 12-14 aydır, ancak hastaya, uygulama bölgesine ve sıklığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

YANAK, ÇENE, YÜZ VEYA AĞIZ KENARLARINA HACİM KAZANDIRMAK

1) İğneyi aşağı doğru ve cilde yaklaşık 30° açıyla yapın. İğne dermisin derinlerine kadar, enjeksiyona başlamak istediğiniz noktaya kadar penetre etmeli. Bunu fazla kuvvet kullanmadan kolayca yapmak mümkün olmalıdır.
2) Şırınga pistonuna yavaş ve düzgün bir basınç uygulayın, iğnenin geri çekilmesi sırasında, dolgu malzemesini enjekte etmek için bir şerit veya ince bir filament dolgu bırakın. Tıbbi malzeme filamenti tamamen yumuşak dokuyla kaplanacaktır ve yuvarlak birikintiler bırakmayacaktır.
3) Tıbbi malzemenin tekil filamentleri birbirlerine paralel ve yan yana olacak şekilde düzenlenmelidir ve derin katmanlarda çakışma olması durumunda düzeltilmelidir. İsteğe bağlı olarak yapısal destek sağlamak amacıyla filamentler çapraz lamenat şekilde ve daha derin bir düzeyde yerleştirilebilir.
4) Enjeksiyondan sonra bölgeyi yumuşatmak ve malzemenin nodüler birikmesine karşı tıbbi ürünün dağılımını iyileştirmek için işaret parmağınızı ve başparmağınızı kullanın.
5) Enjeksiyon subkutan doku veya kas üzerinde yapılabilir, ancak kemik veya epidermisin yanına yapılamaz.

HASTANIN BİLGİLENDİRİLMESİ 

Hasta tedavi sonrası işlemler hakkında bilgilendirilmelidir ve normal iyileşmenin sağlanması ve komplikasyonların önlenmesi amacıyla aşağıda belirtilenler buna dahil edilmelidir.

Yaklaşık 24 saat boyunca enjeksiyon bölgesine buz veya soğuk kompres uygulayın. Operasyon sonrasında güneşten, UVA’lı bronzlaşma lambalarından, saunalardan ve yüz bakımından kaçının. Yumru hissederseniz bölgeye masaj yapın.
Hastadan konuşma, gülümseme ve gülme eylemlerini sınırlandırmasını isteyerek bir hafta boyunca yüzün dinlenmesini teşvik edin. Operasyon sonrası şişme ve uyuşma gibi normal reaksiyonlar konusunda hastayı bilgilendirin.
Şişme genellikle 7-19 gün arasında ortadan kaybolur ancak bazı durumlarda birkaç hafta sürebilir. Uyuşma genellikle 4-6 hafta içinde ortadan kaybolur. Hastaya reçeteyle oral analjezik verin ve operasyon sonrasında bir hafta boyunca günde
4- defa salin solüsyonuyla ile ağzını nasıl çalkalayacağını belirtin.

Dolgu enjeksiyonu ambalaj içinde ve 15 °C ile 35 °C (59 °F ?le 97 °F) arasında bulunan kontrollü oda sıcaklığında saklanmalıdır. Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız. Son kullanma tarihi ürün etiketlerinde yazdırılır.

25G İĞNE

IV. Şırınga pistonunda önemli düzeyde direnç varsa, malzemenin uygulanmasını kolaylaştırmak için iğneyi hafifçe oynatınız. Direncin devam etmesi durumunda, iğneyi enjeksiyon bölgesinden tamamen çıkarıp başka bir bölgede yeniden denemek gerekebilir. Direnç önemli ölçüde devam ederse, başka bir iğne kullanmanız gerekebilir. Bu durumda da sonuç olumsuz olursa, şırınga ve enjeksiyon iğnesini değiştiriniz.
V. Uygulama öncesinde, iğneyi başlangıç konumu olarak dermisin derinliklerine kadar ilerlettiğinizden emin olunuz.
VI. Enjeksiyonu başlatmak için şırınganın pistonunu yavaşça itiniz ve iğneyi hafifçe geri çekerek karışımı enjekte ediniz. İstenen düzeyde artış elde edilinceye kadar dolgu enjeksiyonunu aynı yöntem ile sürdürünüz

UYARILAR

Ürün, yumuşak dokuya ve yaralı, hasarlı dokuya uygulanmamalıdır. Damar içerisine kesinlikle enjekte edilmemelidir.

Enjeksiyon bölgesinde enfeksiyon oluşabilir. Enfeksiyon ortadan kaldırılamazsa dolguyu çıkarmanız gerekebilir.

Enjeksiyon bölgesinde reaksiyonlar eritem, şişme, acı, kaşınma, renk atma veya hassasiyet şeklinde ortaya çıkabilir.

Bu olgular genellikle enjeksiyondan sonra birkaç gün içinde kendiliğinden geçer.

Tıbbi tedavi veya çıkarma gerektiren nodüller oluşabilir.

Tedavi edilecek bölgede enjeksiyon dozu aşılmamalıdır. Aşırı durumlarda bölgede hasar meydana gelebilir.

DOLGU malzemesi art arda yapılan enjeksiyonlarla kolaylıkla eklenebilir, ancak aynı kolaylıkla çıkarılamaz.

DOLGU enjeksiyonu prosedürü küçük bir enfeksiyon ve/veya kanama riski içerir. Hasta prosedür sırasında ve sonrasında hafif bir ağrı hissedebilir. Bu nedenle tedavi sırasında anestezik teknikler dikkate alınmalıdır. Enfeksiyonun önlenmesi için prekütan enjeksiyonlar için kullanılan olağan önlemler alınmalıdır.

Ürün yeniden sterilize edilemez. Dolgu maddesi yalıtımlı steril poşet içerisinde pirojensiz olarak sunulmuştur ve yalnızca tek bir hasta için ve yalnızca tek bir tedavide kullanılma uygundur. Ambalajın alüminyum kaplamasında ve şırıngada taşıma veya saklama esnasında hasar meydana gelip gelmediği uygulama öncesinde kontrol edilmelidir. Şırınga veya alüminyum kaplama hasarlıysa kesinlikle kullanmayınız. Şırınganın uç kapağı veya şırınga pistonu yerinde değilse kullanmayınız. Normalde sterilizasyon için poşet içinde az miktarda nem bulunur, bu bir ürün kusuru değildir.

VOLOMA

Derin Dermise ve Subdermise Uygulanır.

Anında Hacim Artışının yanı sıra, dokuda Kollajen Sentezini arttır.

Sınıf III Tıbbi Cihazdır, son derece güvenlidir.

Uygulama öncesi Alerji Testi gerektirmez.

Derin nazolabial olukların, derin marionette çizgilerinin ve çökük yanakların düzeltilmesinde; çene, elmacık kemiği ve burun şekillendirilmesinde ve el sırtlarının rejuvenasyonunda kullanım için uygundur.

Başa dön
Whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Merhaba 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?